Jose Maria Sison Filipinler ve Dünya Devrimi Mücadelesinde Yaşamaya Devam Edecek!

639

Filipinler Komünist Partisi’nin kurucu önderi Jose Maria Sison için, Hollanda’nın Utrecht kentinde cenaze töreni düzenlendi. Dünyanın dört bir yanından 45’ten fazla ülkeden kurumlar, şahıslar ve kuruluşlar, dayanışma mesajları göndererek törene destek verdiler.

Tabut ziyareti ile başlayan cenaze töreni konuşmalar ve mesajlarla devam etti. Türkiye/Kuzey Kürdistan’dan devrimci ve komünist örgütlerden Öncü Partizan, Halk Cephesi, TKP-ML, MKP, MLKP, TKP/ML ve Kürt ulusal hareketinden temsilciler törende hazır bulundular. Ayrıca Hollanda, Kuzey Kore, Belçika, Almanya, Nepal ve Filistin’den de devrimci örgütler ve anti-emperyalist demokratik kurumlar da etkinlikte yer aldı.

Tören, hazırlanan sinevizyon ve Sison’un veda konuşmasından sonra Enternasyonal Marşı’nın okunmasıyla son buldu. Bir haftayı bulan yas sonrası, Sison’un cenaze merasimi 27 Aralık 2022 tarihinde, sabah saat 10:00’da naaşının yakılmasıyla sonlandırılacaktır.

Jose Maria Sison, Filipinler Komünist Partisi’nin kuruluşundan bu yana önemli bir rol oynadı ve hayatını Filipinler devrimine adayan kararlı bir komünist olarak yaşama gözlerini yumdu. Dünya devrim mücadelesine verdiği emek, yol gösterici bir meşale olarak bizlerin önünü aydınlatacaktır.

Jose Maria Sison Yoldaş Ölümsüzdür!

Yaşasın Proleterya Enternasyonalizmi!

Önceki İçerikParis Katliamının Faillerini Tanıyoruz! Hesabını Er Geç Soracağız!
Sonraki İçerikDEVRİMCİ SİYASETİN TEMEL TAKTİK GÖREVİ: AHIRDA TEPELENMEK Mİ?AHIRI YIKMAK MI?