Paris Katliamının Faillerini Tanıyoruz! Hesabını Er Geç Soracağız!

544

Faşist Türk hakim sınıflar devletinin, Kürtlere dönük saldırganlığının son örneğine bugün Paris’te tanıklık ettik. 69 yaşında olan ve Fransa vatandaşı olduğu belirtilen kişi tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucu 3 kişi katledildi ve birçok kişi yaralandı. Paris’teki Kürt Kültür Merkezi ile aynı sokakta bulunan iki Kürt esnafın işyerlerine düzenlenen saldırıyı T.C. devleti ve O’nun istihbarat örgütünden ayrı ele almak tarihsel tecrübe ışığında mümkün değildir. 10 yıl önce Paris’te katledilen 3 kadın devrimcinin ölüm yıldönümlerinin arefesinde gerçekleşen bu saldırı, bireysel bir saldırganlıktan öte planlanmış bir nitelik taşımaktadır. Faşist diktatörlüğün infaz timlerinin, Avrupa çapındaki faaliyetleri defalarca açığa çıkmış, ölüm listeleri ele geçmiştir. Genelde Avrupa devletlerinin özelde ise Fransa Devleti’nin bu katliam ve çalışmalardaki işbirlikçi tutumlarını not düşmek gerekir. 9 Ocak 2013 tarihinde 3 kadın devrimcinin katledildiği olayın üstünü örten ve Türk devletinin katliamdaki esas olan sorumluluğunu perdeleyen Fransa devletinin; bugün yaşanan katliamdada aynı tutumu sergileyeceğini Paris polisinin toplanan kitleye dönük saldırısından anlayabiliyoruz. Kürtlerin canı ve kanı üzerinden Türk devletiyle çıkar pazarlığı yapanlarda bu suçların ortağıdır. Kürt ulusal kurtuluş mücadelesi yürütenler, devrim ve sosyalizm kavgası verenler kendi öz güçlerine yaslanarak ve ortak düşmana karşı savaşarak bu kirli ittifakları püskürtebilirler ancak. Sınıf düşmanlarımızın bizlere karşı kararlı imha konseptine dönük, karşı saldırı ataklarıyla yanıt vermek bugünün en temel devrimci düsturudur. Kuru barış sloganları, titrek muhalif duruşlar düşmanlarımızın çarklarında ezilmeye muhtaçtır. Katliama karşı Paris sokaklarını dolduran ve çatışan kalabalıkların attıkları “intikam” sloganları devrimcilerin izleyecekleri siyaseti işaret etmektedir. Mücadeleyi yükseltecek, tarihsel duruşumuzun özgüveniyle güne yükleneceğiz. Faşist cellatların tetik çeken ellerini kıracağız.

Faşist Katillere Karşı Yaşasın Devrimci Adalet!

Katledilen Kürt Kadın Hareketi’nin öncü kadrolarından Evin (Emine Kara), Kürt sanatçı Mîr Perver ve yurtsever Abdurrahman Kızıl Ölümsüzdür!

Katliama karşı alanları zaptedelim, faşizme karşı öfkemizi haykıralım.

24 Aralık 2022 Cumartesi günü, saat 12:00’de République meydanında buluşalım!

Öncü Partizan- Fransa
Demokratik Haklar Platformu-Fransa

Önceki İçerikJose Maria Sison (Ka Joma) İşçi Sınıfı ve Dünya Halklarının Devrim ve Komünizm Mücadelesinde Yaşamaya Devam Edecek !
Sonraki İçerikJose Maria Sison Filipinler ve Dünya Devrimi Mücadelesinde Yaşamaya Devam Edecek!