Tutsaklar Dayanışma Kampanyası Başarıyla Sonuçlandırıldı!

901

Paris (19/03/2022) Türkiye – Kuzey Kürdistan hapishanelerinde bulunan devrimci tutsaklar ve aileleri için, Devrimci Demokrasi ve Öncü Partizan tarafından Paris merkezli Fransa geneli başlatılan dayanışma kampanyası başarıyla sonuçlandırıldı.

Paris Dersim Kültür Merkezi’nde organize edilen, kampanyanın son etabı olan bilgilendirme toplantısı, saygı duruşu ile başladı. Toplantı da, çalışmanın hangi gerekçe ile yapıldığı, hangi bölgelere gidildiği ve toplanan miktarın bilgileri paylaşıldı.

Hapishanelerde dozu her geçen gün artırılan baskılara, infaz yakmalara, keyfi uygulamalara, hasta tutsakları salıvermeme tavrına, tutsak yakınlarına dönük devletin tutumuna ve yeni inşa edilen hapishane gerçeklerine vurgular yapıldı ve tecrit karşıtı mücadelenin yükseltilmesi gerekliliğine işaret edildi. Sinevizyonun gösteriminin ardından söz olan konuşmacılar; yapılan çalışmaların tekillikten kurtarılarak çoğulcu bir kimliğe dönüştürülmesi gerektiğinin altını çizdiler. Tek tek kurumların hapishanelere dönük yaptıkları çalışmaların anlamlı olduğunu; fakat bununla yetinmeyerek daha güçlü birleşik olarak yapılacak olan çalışmalarla daha kazanımcı ve sonuç alıcı olacağı vurgulandı. Hapishanelerle kurulacak dayanışmanın maddi ve manevi yönleri ele alındı. İki kurumun hapishanelerle ilgili yaptığı bu çalışmanın değerli olduğu dile getirildi. Mektuplaşmanın, içeri ile direkt kurulacak ilişkinin önemi ayrıca hatırlatıldı.

Toplantıya, ADHK, Yeni Demokrasi, Bir-Kar, ATİK çalışan ve taraftarları da katılarak destek verdiler.

Önceki İçerikSÖNMEYEN MEŞALELERİMİZ!
Sonraki İçerikNewroz Pîroz Be! Newroz Kutlu Olsun!